Wczytywanie
Loading

O hodowli

Mieszkamy na wsi, więc zwierzęta zawsze były obecne w naszym życiu. Chcieliśmy mieć jednak psa, który będzie przyjacielem całej rodziny. W berneńczykach zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, a zgłębiając wiedzę na temat tej rasy, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to właśnie pies dla nas.

Nasza przygoda z berneńczykami rozpoczęła się w styczniu 2011 roku. Wtedy zamieszkała z nami Dafne z hodowli Swobodne Życie, która skradła nam serce i niemal natychmiast stała się nie tylko naszym przyjacielem, ale również członkiem rodziny.

Dzięki pomocy bardziej doświadczonych ludzi poznawaliśmy magiczny psi świat. Jednocześnie dojrzewała w nas myśl o założeniu własnej hodowli. Wiosną 2012 roku Dafne (a właściwie cała rodzina) rozpoczęła wystawową przygodę, a niedługo po tym, wśród pól i lasów Polesia Lubelskiego, rodziła się hodowla Leśna Magia (więcej informacji o naszych psach znajdziesz w menu PSY W HODOWLI oraz W PAMIĘCI).

Hodowlę staramy się prowadzić w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. Psy są częścią naszego życia rodzinnego, a powołując na świat szczenięta, pragniemy przede wszystkim zadbać o ich zdrowie i socjalizację.

Wiemy, że czeka nas dużo wysiłku, ale w zamian otrzymujemy morze miłości od psich czworonogów, dlatego pragniemy dać innym możliwość poznania i pokochania tej wspaniałej rasy.


Zapraszamy!
Małgorzata i Sławomir Żukowscy


Certyfikat hodowli

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce Oddział Lublin jedynej polskiej organizacji kynologicznej, która jest członkiem Fédération Cynologique Internationale. Jest to Międzynarodowa Federacja Kynologiczna zrzeszająca ponad 90 organizacji kynologicznych z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Środkowej, Ameryki Południowej i Australii oraz krajów partnerskich, m.in. USA i Wielkiej Brytanii.


Nasze strony Our neighbours

Hodowla znajduje się w miejscowości Sosnówka, która wyróżnia się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi. Bogactwo tutejszych lasów to różnorodna flora i fauna. Doskonałe miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. Brak zakładów przemysłowych i oddalenie od skupisk miejskich sprawia, że możemy poszczycić się nieskazitelnie czystym powietrzem. Malownicze tereny naszej miejscowości i całej okolicy cieszą oko zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych, a dla naszych psów stwarzają niezwykle sprzyjające warunki do zdrowego rozwoju i aktywności.